למה חשוב להקים אתר לפודקאסט?

כחלק מליווי עסקים רבים, ולא רק, יוצא לי להיתקל לא מעט בכאלו שעדיין לא הקימו אתר לפודקאסט שלהם, או אפילו אין להם כלל אתר עסקי (בו ניתן להטמיע בקלות את הפרקים של הפודקאסט).

אתר הוא אחד הנכסים הכי חשובים שיש לנו, ולכן החלטתי להקדיש את הלייב כדי לדבר על כך וכדי לתת לכם טיפים מהניסיון הרב שיש לי בתחום ומבניית האתרים של הפודקאסטים שלי.

חשוב לי לציין שגם אם יש לכם פודקאסט שהוקם אך ורק כתחביב עדיין אני ממליצה שיהיה לכם אתר למקרה שתרצו להפוך אותו לעסקי בעתיד.

בלייב דיברתי על הנושאים הבאים:
  • פתיח, דברי פתיחה והצגת הנושא – מדקה 0:00
  • למה בחרתי לדבר על הנושא? – מדקה 2:18
  • 6 סיבות שבגללן כדאי לכם לפתוח אתר לפודקאסט – מדקה 4:23
  • אילו אלמנטים כדאי שאתר הפודקאסט יכלול? מדקה 17:52
  • אם אין לכם אתר אז איפה כדאי להתחיל? מדקה 22:01
  • סיכום הנושא ודברי סיום – מדקה 25:01

כדי לקבל עדכונים בכל פעם שאעלה ללייב הצטרפו לרשימת התפוצה שלי בקישור הזה (אל דאגה, אני לא מציקה יותר מדי) ועשו לייק לעמוד הפייסבוק של “אודיובריין – פודקאסטים לעסקים”.

הקלטת הלייב

האזנה כפודקאסט

סיכום בנקודות

6 סיבות חשובות שבגללן כדאי לכם לפתוח אתר לפודקאסט:

המותג שלכם – הלוגו שלכם, מידע עליכם, קישורים, שירותים, מאזינים / לקוחות פוטנציאליים יכולים להתרשם מכם

הבית שלכם – הבית שלכם אף אחד לא יכול להחליט להוריד עליכם את השאלטר. הכוח אצלכם. בשונה מיצירת עמוד נחיתה בשירות חיצוני כלשהו. יש הרבה יותר וורסטיליות. אתם יכולים לשנות עיצוב, להתקין תוספים, פיצ’רים…

יצירת רשימת תפוצה – אם אין לכם אתר איך תוכלו להתחיל לאסוף רשימת תפוצה? אפשרי לבנות על שירות חיצוני אבל שוב השליטה לא אצלכם ואין את היתרונות שיש באתר משלכם

הרחבת האתר – התקנת תוספים לניתוח מידע כמו אנליטיקס, Hit Maps, פיקסלים לטרגוט וכו. גם אם אתם לא תרצו לעשות שימוש במידע הזה כרגע, יש לכך כוח מאוד גדול אם תרצו להשתמש בזה בעתיד.

הגדלת התנועה לאתר שלכם – קידום אורגני, הבאת תנועה לאתר שלכם ומדידת התנועה, בדיקה לאילו עמודים בפודקאסט נכנסים יותר. ככל שתעדכנו יותר את האתר והאתר יהיה וותיק יותר כך גוגל יצ’פר אצכם בדירוגים טובים יותר. אם יש לכם תמונות, למשל: סלפי עם מרואיינים, גוגל תמונות יכולים להציג את התמונות ולהביא עוד תנועה לאתר.

קישורים אצל מרואיינים – מרואיינים שלכם יכולים לקשר לאתר שלכם (מעולה לקידום אורגני, קישורים נכנסים), הרבה יוצרים קטגוריה “מן התקשורת” ויכולים לנתב תנועה לא מבטולת לפודקאסט שלכם. אפשר לראות את זה באנליטיקס.

אילו אלמנטים כדאי שאתר הפודקאסט יכלול?

להטמיע וידאו – אם רלוונטי, אם הפודקאסט שלכם מצולם גם בוידאו. בפודקאסט על עקבים צילמתי בעבר את הראיונות, במאחורי המיקרופון כל הפרקים מצולמים בוידאו. תוכנית הלייבים שלי שעולה גם כפודקאסט. וידאו מאוד תורם לקידום האורגני.

להטמיע נגן של הפודקאסט – אתם יכולים להטמיע את הנגן של הפודקאסט, שירותי האחסון מאפשר לעשות זאת בקלות באמצעות קוד.

קישורים לאפליקציות השונות – אם מישהו מגיע לאתר אבל מעדיף להאזין דרך אפליקציות פודקאסטים, רצוי שיהיו מספר קישורים לחיצים לאפליקציות הפופולאריות. הנגשה

תמונות – סלפי עם המרואיינים, תמונות מאחורי הקלעים, תמונה מעוצבת… מעולה לקידום אורגני

תיאור הפודקאסט – תיאור, סיכום או תמלול של פרקי הפודקאסט עם אוריינטציה למילות מפתח

אין לכם אתר אז איפה כדאי להתחיל?

להקים לבד / לשלם – אם יש לכם ידע לעשות זאת, או לשלם לבונה ומעצב אתרים לעשות זאת עבורכם

אתר וורדפרס – בדגש על Self hosted בלבד, כך שתהיה לכם שליטה מלאה על האתר שלכם (כלומר: לא ב-WordPress.com). למעט אחסון ודומיין תוכלו להתחיל עם תבנית בסיסית חינמית ותוספים חינמיים ולהתקדם ככל שהאתר יגדל. בייבי סטפס. לא ממליצה על WIX כי הוא Hosted בלבד ולכן מאוד מוגבל לשימוש וניהול.

עיצוב – שוב, אם עושים זאת באמצעות בונה ומעצב אתרים אז הוא עושה את כל העבודה. אני ממליצה להתקין Page Builder כי מאוד פשוט יחסית אח”כ לתחזק את האתר.

אם אתם משלמים לבעלי מקצוע – את כל השירותים הרלוונטיים רכשו עם פרטים שלכם, וודאו שהשליטה המלאה אצלכם ולא אצל מעצב / בונה האתרים, כך שתוכלו בהמשך לעדכן לבד את האתר ולא תהיו תלויים באף אחד.

לסיכום:

אם התמהמהתם עד כה עם בניית אתר לפודקאסט אני מקווה שהלייב הזה שכנע אתכם שיש לכך המון יתרונות ואני ממליצה לכם לפנות לכך זמן בהקדם.

מדריכים אחרונים באתר

6 נתונים שמשפיעים על מספר ההאזנות של הפודקאסט

6 נתונים שמשפיעים על מספר ההאזנות של הפודקאסט שלכם

אחד הדברים שמעניינים פודקאסטרים רבים הוא מספר ההאזנות שלהם ואיך הם יכולים להגדיל אותו.

בפוסט הזה אני משתפת אתם ב:

6 הנתונים שמשפיעים הכי הרבה על מספר ההאזנות / הורדת של הפודקאסט

איך אתם יכולים להקפיץ את המספר ולמה לא תמיד כדאי לעשות זאת

אז איך בכל זאת אתם יכולים למדוד את הצלחת הפודקאסט שלכם? (קישור ללייב מיוחד שעשיתי בנושא)

קראו עוד »

מדריכי וידאו

הפודקאסטים שלי

תוכנית ליווי מקיפה בליווי מלא שלי!

תוכנית הליווי הכי מקיפה שיש להפקת פודקאסט! כוללת קורס דיגיטלי, שיחות ייעוץ, חוברות עבודה ממוקדות ומניעות לפעולה, ליווי ותמיכה במייל ובוואטסאפ לאורך כל הדרך! התוכנית הינה אישית ונעשית בזמן ובקצב שלכם! למידע נוסף על תוכנית הליווי לחצו פה

שיעורי הקורס הדיגיטלי למכירה בנפרד:

לחצו על כל תמונה למעבר למידע נוסף

ממאזינים ללקוחות משלמים

המדריך ליצירת תוכן שיהפוך יותר מאזינים ללקוחות משלמים

בין אם יש לכם כבר פודקאסט ואתם רוצים להביא ממנו יותר לקוחות,
ובין אם אתם רק מתחילים עכשיו להקליט ואתם רוצים לראות תוצאות יותר מהר,
המדריך הזה בדיוק בשבילכם.

מלאו את פרטיכם והמדריך יישלח אליכם למייל:
דילוג לתוכן